01.12.2020

Rozpoczynamy akcję Szanujmy się!

Życzliwość – a nie agresja. Odpowiedzialność – a nie współzawodnictwo. Szacunek – a nie pogarda. Stawiamy na to i dlatego jesteśmy Partnerem kampanii społecznej AmberOne Autostrady A1 pod hasłem SZANUJMY SIĘ!

Każdego dnia kierowcy w trasie dokonują wyborów: postąpić dobrze czy źle, gdy goni czas. Ta z pozoru oczywista decyzja potrzebuje odpowiedniej motywacji. Niestety, rosnąca liczba  lekkomyślnych zachowań kierowców zdaje się świadczyć o tym, że nie wszyscy ją mają. Dlatego od dziś mówimy SZANUJMY SIĘ! Właśnie szacunek i wzajemna życzliwość na drogach to pierwsza zasada naszego wspólnego bezpieczeństwa.

 

Pojazdy ciężarowe stanowią około 20% ruchu na AmberOne Autostradzie A1. W 2019 roku doszło tam do 58 wypadków (w tym 28 z udziałem pojazdów ciężarowych), 667 kolizji (w tym 147 kolizji z pojazdami ciężarowymi), w wyniku wypadków 81 osób zostało rannych (w tym 28 osób rannych w wypadkach z ciężarówkami). Wszystkie ofiary śmiertelne (3) były wynikiem wypadków z udziałem pojazdów ciężkich. 

 

Pamiętajmy: wszyscy uczestnicy ruchu, od największej ciężarówki po najmniejsze osobówki, motocykle i rowery, „w trasie”, na drogach, jesteśmy wspólnotą, mamy wspólne zasady i ponosimy współodpowiedzialność za siebie. Razem możemy mieć wpływ na nasze wspólne bezpieczeństwo. Szanujmy się – trzymajmy się zasad bezpieczeństwa, przestrzegajmy przepisów ruchu drogowego i bądźmy dla siebie życzliwi. To aż takie proste.

 

Kampania Szanujmy się 
Pierwszą odsłoną kampanii jest wyzwanie rzucone kierowcom samochodów ciężarowych:

 

ZDOBĄDŹ SZACUN! O co chodzi? To zamierzona dwuznaczność. „Szacun” w środowisku zdobywa się godną naśladowania postawą. „Szacun” to również nowa, stworzona specjalnie na potrzeby kampanii wirtualna waluta, którą można zdobywać i zamieniać na rzeczowe nagrody.

 

Jak zdobyć „szacun”? Weź udział w QUIZIE dostępnym online, zawierającym 10 pytań dotyczących różnych sytuacji w ruchu drogowym. Każda poprawna odpowiedź równa się zdobyciu 1 „szacunu”. Kto zdobędzie 10 „szacunów” wygrywa nagrodę! Nagrody w postaci poczęstunku oraz wielofunkcyjnego komina-tuby można odebrać na stacjach Shell na AmberOne Autostradzie A1 i S7.

Jesteś kierowcą ciężarówki? Sprawdź się!
https://www.a1.com.pl/zdobadzszacun/

Partnerami AmberOne Autostrady A1 w kampanii SZANUJMY SIĘ są: terminal kontenerowy DCT GDAŃSK, spedycja międzynarodowa ADAR i sieć stacji paliw SHELL. Patronat medialny nad kampanią objął portal 4Trucks.pl.

Firma Adar sp. z o.o. od 1 lipca 2021 roku realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich. »Więcej informacji Logo Funduszy Europejskich oraz Unii Europejskiej